WSPIERAMY SPORTOWĄ POLSKĘ

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Zmieniamy się w KLUB SPORTOWA POLSKA!

Zmieniamy się w KLUB SPORTOWA POLSKA!

Dołącz do programu „budujemy Sportową Polskę” i pokaż sportowe oblicze swojej gminy!

Dołącz do programu „budujemy Sportową Polskę” i pokaż sportowe oblicze swojej gminy!

Zmieniamy się w KLUB SPORTOWA POLSKA!

Zmieniamy się w KLUB SPORTOWA POLSKA!

Dołącz do programu „budujemy Sportową Polskę” i pokaż sportowe oblicze swojej gminy!

Dołącz do programu „budujemy Sportową Polskę” i pokaż sportowe oblicze swojej gminy!

Zgłoś swój udział
czlonkowie
Marek Wrzal
Berndorf Baderbau Sp. z o.o., ul. Zdrojowa 78 43-384 Jaworze
czlonkowie
Anna Pawelak
ELPLAST + Sp. z o.o., ul. Niepodległości 8, 44-336 Jastrzębie-Zdrój
czlonkowie
Filip Nowakowski
Novol Sp. z o.o., ul. Żabikowska 7/9 62-052 Komorniki
czlonkowie
Jerzy Hnat Architekci PL
ArchitekciPL, ul.Kościelna 1/7, 44-100 Gliwice, tel/fax 32/2705637
czlonkowie
Marzena Kern-Michalczuk
ELPLAST + Sp. z o.o., ul. Niepodległości 8, 44-336 Jastrzębie-Zdrój
czlonkowie
Anna Polaniecka
Bodys Sp. z o.o., 04-832 Warszawa ul. Patriotów 174
czlonkowie
Zbigniew Wojciul
ANCHEM Sp. z o.o., ul. Kościuszki 3/3, 78-320 Połczyn Zdrój
czlonkowie
Małgorzata Szewczyk
Klimor Sp. z o.o., Sp. K., Bolesława Krzywoustego 5, 81-035 Gdynia
czlonkowie
JACEK OLKO
KÄRCHER Sp. z o.o., ul. Stawowa 138-140 31-346 Kraków
czlonkowie
Radosław Koelner
RAWLPLUG (Koelner Polska S.A.)Kwidzyńska 63, 51-416 Wrocław
czlonkowie
Bogdan Grala
GolBox, www.golbox.pl
czlonkowie
Janusz Komurkiewicz
FAKRO Sp. z o.o., ul. Węgierska 144a, 33-300 Nowy Sącz
czlonkowie
Piotr Jakubiak
93-231 Łódź, ul. Lodowa 99 tel.: 42 649-29-05, www.dywilan.pl
czlonkowie
Artur Kiowski
AKSBUD System Sp. z o.o. ul. Powstańców Śląskich 8, 46-040 Schodnia
czlonkowie
Magda Piątkowska
ul. Powstańców Wlkp. 5 64-111 Lipno k/Leszna tel. 65 534 06 80 tel: 600 033 044
czlonkowie
TOMASZ TOMCZUK
Doka Polska Sp. z o.o., Centrala krajowa ul. Bankowa 32 05-220 Zielonka
czlonkowie
Paweł Olewiński
Novol Sp. z o.o., ul. Żabikowska 7/9 62-052 Komorniki
czlonkowie
Paweł Burdziakowski
Selena S.A., ul. Wyscigowa 56E 53-012 Wroclaw
czlonkowie
BASPOL Sp. z o.o.
ul. Namysłowska 8, 03-455 Warszawa, tel. 22 618 15 03 w. 18, www.wszystkodobasenow.pl, www.baspol.com.pl
czlonkowie
Marek Zdziebłowski
Acrux Sp. z o.o., 04-832 Warszawa ul. Patriotów 174
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto i Gmina Mordy
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto i Gmina Grabów nad Prosą
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto Kędzierzyn - Koźle
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Strawczyn
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Miejska Lidzbark Warmiński
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Ostróda
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Czeremcha
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Sadowie
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Zgorzelec
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Mokrsko
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Jedlicze
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Łąck
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto i Gmina Ścinawa
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Rokiciny
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Bochnia
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Boniewo
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto i Gmina Radzymin
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto Gogolin
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Miasto i Gmina Drzewica
Uczestnicy programu budujemy Sportową Polskę
Gmina Ińsko

Finałowe Sztafety Wolności

05 Nov 2018

/ Miasto Toruń

Punktualnie o godz. 11:11 w dniu 11 listopada wystartuje piąty – finałowy bieg Toruńskich Sztafet Wolności 2018.

W piątym – ostatnim w tej edycji - biegu weźmie udział ponad 700 osób. W samej sztafecie wystartuje 148 osób, czyli 39 zespołów. Na dystansie 5 km udział swój zgłosiło 305 osób, a na 10 km – 219 osób. 11 listopada w biegu towarzyszącym wystartują także dzieci. Na mecie na wszystkich zawodników będzie czekał medal, stanowiący kolejny element „medalowej układanki”.

Start i meta biegu znajdować się będzie przy Przystani Toruń (ul. Popiełuszki 1-3).

W imprezie finałowej klasyfikacja będzie rozszerzona o kategorie wiekowe, najstarszego i najmłodszego uczestnika imprezy, mieszkańców Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego.

Ideą Toruńskich Sztafet Wolności jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego do sukcesu, jakim jest zwycięstwo, ma doprowadzić wspólna walka całej drużyny w biegu sztafetowym, a nie tylko jednego zawodnika. Każdy zawodnik w danej edycji sztafety przebiega 5 km, dokładając tym samym cegiełkę do łącznej puli 20 km które zdobywa cała sztafeta w całości w jednej edycji sztafety. Sztafety rozpoczęły rywalizację w mroźnym styczniu, kolejne biegi odbyły się w lutym, marcu i październiku po to, by dokładnie w setną rocznicę, 11 listopada 2018 roku na Bulwarze Filadelfijskim zafiniszować na setnym kilometrze, zdobywając metę wszystkich pięciu sztafet.


Organizatorem Toruńskich Sztafet Wolności są Stowarzyszenie Run To Run oraz Miasto Toruń.

Harmonogram wydarzenia:
•    07:30–10:30 - godziny pracy Biura Zawodów sztafet i biegów towarzyszących (Bieg 5 km i Bieg 10 km) - Przystań Toruń, ul. Popiełuszki 1-3, 87-100 Toruń
•    07:30–15:00 - szatnie, toalety i prysznice oraz depozyt dostępny dla uczestników (Przystań Toruń, ul. Popiełuszki 1-3, 87-100 Toruń)
•    09:30–10:30 - Biegi dla dzieci (od 2 do 17 lat)
•    10:45–11:00 - ustawianie się zawodników na starcie sztafet i biegów towarzyszących (Bieg 5 km i Bieg 10 km)
•    11:00–11:05 - wspólna rozgrzewka
•    11:06–11:10 - uroczyste otwarcie Toruńskich Sztafet Wolności 2018
•    11:11 START uczestników pierwszej zmiany sztafety oraz biegów towarzyszących (Bieg 5 km i Bieg 10 km)
•    11:30–14:30 - masaż dla biegaczy i pomiary poziomu cukru i ciśnienia
•    11:27–11:30 - wbieganie pierwszych zawodników na METĘ Biegu na 5 km i pierwszej zmiany sztafety
•    11:43–11:45 - wbieganie pierwszych zawodników na METĘ Biegu na 10 km i drugiej zmiany sztafety
•    do 12:00 - wbieganie zawodników na METĘ Biegu na 5 km
•    do 12:45 - wbieganie zawodników na METĘ Biegu na 10 km
•    12:10-12:15 - wbieganie ostatnich zmian najszybszych sztafet         
•    12:15–12:25 - dekoracja zwycięzców Biegu na 5 km w klasyfikacji najszybszych kobiet i mężczyzn (miejsca 1-3)
•    12:30–12:40 - dekoracja zwycięzców Biegu na 10 km w klasyfikacji najszybszych kobiet i mężczyzn (miejsca 1-3)
•    13:00–13:20 - dekoracja najszybszych sztafet (miejsca 1-3)
•    14:30 - uroczyste zakończenie Toruńskich Sztafet Wolności

Fot. Wojtek Szabelski
źródło: www.torun.pl